REALIZUJEMY MINISTERIALNE PROGRAMY

ROK 2016-2017

,,NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA"

Priorytet III ,,Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych".

Cel: upowszechnianie edukacji czytelniczej i medialnej oraz wzrost czytelnictwa wśród uczniów.

• otrzymaliśmy 5000 zł
  • zakupimy książki i audiobooki wybrane wspólnie przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

Dlaczego książka? – list do Rodziców o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży.

Drodzy Rodzice!

Wierzymy, że zarówno nam – nauczycielom, jak i Wam – Rodzicom zależy, by każde dziecko wyrosło na człowieka mądrego, otwartego na ludzi, samodzielnego i dobrze radzącego sobie we współczesnym świecie. To świat, w którym wszechobecne i atrakcyjne dla młodych ludzi są: telewizja, Internet, smartfon. Nie pozwólcie dzieciom uzależnić się od nich. Wskażcie im inne możliwości spędzania czasu wolnego.

Pokażcie dzieciom, że czytanie jest także Waszą przyjemnością i jest dla Was ważne. Od najmłodszych lat otaczajcie dziecko książkami, zabierzcie do biblioteki i czytelni, odwiedzajcie księgarnie i antykwariaty. Nie marnujcie żadnej okazji, aby pokazać, że dzięki czytaniu można rozwiązywać codzienne problemy.

Argumentów przemawiających za rozwijaniem nawyków czytelniczych jest wiele.

Kto czyta:

•    ma mniejsze problemy ze skupieniem uwagi
•    szybciej zapamiętuje nowe informacje
•    osiąga lepsze wyniki w nauce
•    ma mniej trudności z pisaniem prac na podany temat
•    powiększa swój zasób słownictwa
•    umie poprawnie wyrażać swoje myśli i uczucia
•    łatwiej kojarzy fakty
•    robi mniej błędów ortograficznych
•    ma mnóstwo tematów do rozmów
•    więcej wie.

Drodzy Rodzice, zachęcamy Was gorąco, abyście rozwijali i podtrzymywali zainteresowania czytelnicze Waszych dzieci. Pamiętajcie, że w doborze odpowiedniej książki zawsze pomogą Wam nauczyciele bibliotekarze.

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór ponad 200 nowych atrakcyjnych pozycji zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podpisała
                                                                                                       Dyr. Szkoły